czwartek, 11 kwietnia 2013

Jak z bajki

źródło: galeria BGG Mage Company
Tytuł, który śledzę już od dawna ze względu na ślicznie zaprojektowane miniaturki bajkowych postaci, który z przyjemnością przedstawiam i Wam: 12 Realms. Gra początkowo dostępna była jedynie w opcji print-and-play (została nawet nominowana na BGG do nagrody na najlepszą grę PnP roku 2011), a dzięki kickstarterowi występującemu w roli dobrej wróżki, niczym kopciuszek będzie mogła zaistnieć na stołach w pełnej krasie.

Da się odczuć, oglądając grafiki, że autor Ignazio Corrao jest miłośnikiem kultury japońskiej i serii Final Fantasy (zwłaszcza ze względu na mangową stylizację postaci). Są naprawdę piękne. Niestety z niektórymi planszami i kartami jest ciutkę gorzej - jeśli ktoś narzekał na pstrokatość Small Worlda (którego autor Dwunastu również jest fanem), niech lepiej sobie odpuści tę pozycję ;).

źródło: galeria BGG Mage Company

Wykorzystując zdolności bajkowych postaci (hm.. dziewica orleańska wydaje się w towarzystwie czerwonego kapturka i dziadka do orzechów mało fantazyjna, aczkolwiek... w końcu podobno była czarownicą) bronimy naszych królestw przed złem. W zależności od liczby graczy (jest dostępny również jednoosobowy wariant), będziemy musieli wytępić demonicznych grabieżców z odpowiedniej ilości królestw. Krainy różnią się od siebie zamieszkującymi je stworzeniami, skarbami i wydarzeniami.

Wersja PnP, źródło: galeria BGG Manuel Busi
Jak większość przygodówek i ta opiera się na kooperacji, lecz powodzenie niekoniecznie zależy od ścisłej współpracy - każdy bohater może samemu bronić swojej domeny.

Oczywiście, zainteresowani nie muszą czekać na pudełkową wersję - większość elementów odświeżonych graficznie można ściągnąć na BGG by samemu zmontować grę :). Natomiast na stronie Mage Company dostępna jest instrukcja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz