środa, 3 kwietnia 2013

Jakie to piękne!

źródło: galeria BGG Jamey Stegmaier
Komponenty, grafika, tematyka, opis... wszystko takie piękne! Biorę w ciemno! 

Viticulture to ekonomiczna gra o uprawie winorośli w Toskanii - ale to już było! - pierwsze co przychodzi na myśl. Jednakże gdy wczytamy się dalej i głębiej, ujrzymy prawdziwy eurogrowy raj ;)
źródło: galeria BGG Jamey Stegmaier
Na BGG obiecują jasność zasad, zbalansowaną rozgrywkę bez syndromu gorszej pozycji wyjściowej w grze/kolejce, ogromną regrywalność, liczne strategie, korzystny czas rozgrywki - po prostu samą radość. I są bardzo przekonujący :) (ok... mi wystarczyły te piękne meeple by przykuć uwagę). Przeczytajcie sami koniecznie!
Rozpoczynamy grę, jako maluczcy właściciele ziemscy dysponujący skromnymi zasobami. Naszym celem jest takie zarządzanie majątkiem by przyniósł największe zyski w porównaniu do reszty winogrodników :)

źródło: galeria BGG Jamey Stegmaier
Pory roku się zmieniają, a wraz z nimi i nasze obowiązki oraz prace związane z uprawą. Od czasu do czasu odwiedzą nas turyści i sezonowi pracownicy. Rozwijając 'bukiet', realizując kolejne zamówienia rozwijamy naszą winnicę i zdobywamy coraz więcej punktów. Gra kończy się, gdy któryś z graczy osiągnie określony pułap punktowy, co sprawia, że każdy 'jest w grze' do ostatniej chwili.

Prawda, że brzmi ponętnie?

Przeznaczona od 2-6 osób, powinna się rozegrać do godziny, poziom kumania dla dziesięciolatka i wyżej.

2 komentarze:

  1. Gdzie można kupić tę grę? Wygląda ciekawie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak na razie jedynie w pre-orderach w zagranicznych sklepach (np. tutaj: http://www.miniaturemarket.com/stm001.html)- premiera dopiero 1 maja wg zapowiedzi :)

      Usuń