czwartek, 4 kwietnia 2013

Natural Selection Deck

źródło: galeria BGG Ben Boersma
Powstaje nowa seria gier Rise of the Occulites zainspirowana badaniami Darwina nad klasyfikacją gatunków. Jednakże w tym przypadku Darwin dokumentuje gatunek... nie z tego świata: plemię Occulites. Pierwsza gra z sagi zatytułowana Dawn - Rise of the Occulites ma wyjść w tym roku. 

Gracze prowadzą swoje plemię przez szereg różnych specjalnie przygotowanych scenariuszy. Tym samym Okulici poznając świat, uczą się nowych zdolności. To w jaki sposób przyswajają wiedzę o otoczeniu, oddziałuje na ich siłę (bądź słabość). Ewolucja szczepu jest w naszych rękach.

System zastosowany w grze, nazwany przez twórców 'Natural Selection Deck' (inspirowany zasadami doboru naturalnego), ma stanowić innowacyjna mechanika polegająca na rozpatrywaniu akcji w oparciu o karty. W ten sposób będziemy decydować niemalże o wszystkim: poruszaniu się, aktywacji członków plemienia, walce.

Twórcy podkreślają, że rozgrywka skupiać się będzie na wielu aspektach walki o byt plemienia, Okulitów czekać będzie wiele przeszkód i trudności (od zapewnienia ciepła w nocy po walkę z drapieżcami). Przetrwają najsilniejsi.

całkiem sympatyczne stworzonka :) źródło: galeria BGG Ben Boersma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz