sobota, 6 kwietnia 2013

Zostań człowiekiem renesansu

źródło: galeria BGG Anthony Rubbo
Rio Grande Games planuje w tym roku wydać grę Renaissance Man, która ma oferować również jednoosobowy wariant rozgrywki. Jak na razie o samej grze wiemy dosyć mało. Graficznie prócz okładki również nic nie znalazłam. 

Wg opisu, gracze wcielają się w cztery różne role: uczonego, kupca, rycerza i piekarza. Naszym celem jest rozwijanie dziedzin poprzez rekrutację uczniów, najem pracowników i zarządzanie nimi w taki sposób by zostać mistrzem w jednej z tych sztuk.

Każda domena wiąże się z innymi zadaniami, które możemy wykonać w naszej turze wykorzystując dostępnych ludzi i przypisując im określone zadania - kupcy zatrudniają nowych pracowników, rycerze rywalizują o pozyskiwanie nowych ludzi ze wspólnej puli, piekarze dostarczają swoich wyrobów w zamian za wykonaną pracę, a uczeni szkolą resztę.

Wspomniana piramida w Egizii
Ponadto gracz w swojej kolejce zamiast wysyłać czeladników do wykonywania tych akcji, może przeznaczać ich do wspierania 'pracowników wyższego poziomu' - tworząc strukturę na wzór piramidy (podstawa liczy pięciu ludzi, żeby zbudować pracownika na kolejnym poziomie potrzebujemy dwóch ludzi itd. - coś jak piramida w Egizii). Pierwszy, który wypełni swoją strukturę piętnastoma ludźmi wygrywa.

Zapowiada się na grę prostą mechanicznie z dużą dozą kombinowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz